У Львові відбувся парад собак, які брали участь в АТО та ООС (відео)
Вірні друзі та справжні герої. Цими вихідними у Львівському Парку культури відбувся парад фронтових собак. У ньому взяли участь сімнадцять чотирилапих разом зі своїми господарями: військовослужбовцями, прикордонниками та поліціянтами.
Службовий собака Чінзана породи лабрадор. У квітні цього року песик відзначився тим, що виявив вибухівку в одному з торгово-розважальних центрів в середмісті Львова. Також собака встиг побувати на сході. Вже третій рік Чінзаною опікуються поліцейські. Кажуть, її день розписаний буквально по годинах.
Всі її люблять, вона в нас така спокійна, любить бавитися, скаче до всіх, дуже хороша собака. Приходжу на роботу, ми її вигулюємо, вичісуємо, годуємо, і приступаємо до тренувань, - повідомив кінолог та старший сержант поліції Віталій Баба.
Армійський розпорядок дня і в Байдара породи малінуа. Ця бельгійська вівчарка виявляє порушників на державному кордоні. За 6 років служби Байдар ще не підвів. Його господиня Марина розповідає, на тренуваннях першочергово навчають собаку бути слухняним.
Це команди "сидіти", "лежати", "до мене". Потім уже на тренуваннях також безпосередньо мив чимось собак виявляти або вибухові речовини, або наркотичні речовини, або тютюн, - зазначила старша інструкторка кінологічного навчального центру Держприкордонслужби України у Великих Мостах Марина Безсмертна.
Німецька вівчарка Кріс, якому лише 2,5 роки. Та незважаючи на вік песик об’їздив майже всі блокпости на лінії розмежування. Там шукав вибухівки й набої. Його господар нацгвардієць Назар не уявляє службу без свого улюбленця.
Він досить спокійний, бачите, його можна підійти погладити, але коли потрібно він проявляє агресію і працює, - заявив військовий Назар Гурський.
Собаки показали безліч трюків та свої професійні вміння: зокрема продемонстрували як шукають заборонені речовини та знешкоджують злочинців.
Чотирилапим героям, які не змогли приїхати на захід, бо просто зараз боронять наші державні кордони, присвятили велику інсталяцію, яка відтепер прикрашатиме центральну алею Парку культури. На ній розмістили історії псів, на рахунку яких десятки врятованих життів солдатів і мирних людей.
"Календарю війни" вже більше року, ми його встановили у день збиття ІЛ-76 над Луганським аеропортом. Це була перша інсталяція минулого року 14 червня, після того ми їх змінювали багато разів, здається було 6 чи 7, - наголосила авторка проекту "Календар війни" й волонтерка Ірина Вовк.
І хоч деякі собаки, які взяли участь в параді, вже на заслуженій пенсії, для своїх господарів вони й надалі – захисники.