«Омікрон» масово вражає львів'ян (відео)

Чимало дітей уже перебувають у міському стаціонарі з підтвердженим коронавірусом. Найменшому пацієнтові нещодавно виповнилося всього лиш 2 місяці. Його мати розповідає, що все починалося з температури та діареї. Після того, як лікування вдома не допомогло, вони звернулися до медиків, де й дізналися про свій діагноз.
Мені здається, щоб побільше має бути відділень, щоб було куди класти, бо високу температуру потрібно дуже швидко збивати коли вона підіймається, крапельнецю поставити й збивати. Іноді в дітей не збивається тими нурофенами вдома. Взагалі батьки мають бути свідомі, взяти себе в руки й не нервуватися, - розповідає Ольга, мати хлопчика.
Зараз дитинці вже краще, і вона поступово одужує.
Також у лікарні перебувають ще 3-мисячні близнюки, які потрапили до лікарні зі схожими симптомами.
Спочатку піднялася в одного температура 38.2, пізніше піднялася в іншого. В одного хлопчика вона збилася і було все добре, а в другого піднімалася ще раз і ще вища. Піднімалася до 39.2, ми її знову4 збивали і вона знову підіймалася. Одному хлопчику капають антибіотик, а другий вже сам по собі виздоровлює, - каже Роксолана, мати хлопчиків.
Загалом у дитячій лікарні з коронавірусом зараз перебувають 87 малюків. І кількість пацієнтів збільшується.
Надзвичайно висока заразність, воно мені нагадує вірус кору. Також дуже скорочений інкубаційний період. А третя причина в тому, що відрізнити звичайну вірусну інфекцію від ковіду на перший погляд неможливо, навіть досвідченому лікарю і вірус вражає дітей від народження. Тобто вікових обмежень зовсім немає, - пояснює Ірина Бережна, керівниця центру педіатрії 1-го ТМО Львова.
У дорослому стаціонарі ситуація теж бажає кращого: пацієнти надходять щодня і здебільшого це літні люди. Тамарі 76 років, вакцинацію від коронавірусу вона не проходила, бо після попереднього щеплення від іншої недуги дуже погано себе почувала і вирішила не ризикувати. Однак кілька днів тому почала кашляти і в неї погіршилося загальне самопочуття. Ліки не допомагали й вона зрештою звернулася до лікарні.
Слабкість. Я по перше всі ці дні нічого не їла, бо не хотіла нічого, а коли починала, то починала себе погано почувати. Тільки багато пила воду, і додатково приймала ліки, - Тамара, пацієнтка.
Лікарі кажуть, що збільшення хворих особливо стало помітним після новорічних свят, коли люди навідувалися до своїх батьків та далеких родичів.
І знову ж таки маємо тенденцію до приросту збільшення кількості захворюваності у старшого населення невакцинованого, які мають супутні патології, які нажаль мають масивні ускладнення коронавірусної хвороби: інсульти, крововиливи головного мозку, інфаркти міокарда, тромбоемболія легевих артерій, - пояснює Зоряна Романишин, лікарка-терапевт Лікарні швидкої 1-го ТМО Львова.
Медики зазначають, що ця нова хвиля все ж таки від нового штаму «Омікрон». Оскільки симптоми ідентичні: нежить, першіння в горлі, незначний кашель.
Відповідно такий ж самий швидкий перебіг у швидкі ускладення, у гострі респіраторні захворювання, респіраторний дистрес-синдром, ускладнення тромбо-емболічного характеру, масивні тромбо-емболії, які фактично не куруються ніяким чином ані хірургічними, ані терапевтичними методами. І пацієнти в більшості мають такі ускладнення, які є несумісні з життям, - каже Зоряна Романишин.
Загалом на стаціонарі у 1-му територіальному медичному об’єднанні Львова перебуває 451 пацієнт з коронавірусом. Лікарі додають: щодня із ковідом до них поступають до 40 пацієнтів. У порівнянні з періодом до нового року, цей показник збільшився вп’ятеро.
Злата Новосельська - pravdatutnews.com





