На Львівщині розростається борщівник: як з ним боротися та чим загрожує людині?

На Львівщині розростається борщівник: як з ним боротися та чим загрожує людині?

Спочатку це маленька непомітна рослина, а згодом отруйний багаторічник, висотою у понад 2 метри. Борщівник Сосновського розростається Львівщиною. На території області ця небезпечна рослина займає понад 1000 гектарів. А позбутися борщівника простим скошуванням - практично неможливо. Хіба якщо мова йде про поодинокі рослини на присадибній ділянці. 

Боротьба з корінням, якщо ми говоримо про якісь дрібні угрупування, де можна поштучно боротися з кожною рослиною. Використання певної території під пасовище – найефективніший метод боротьби, тому що, коли листя небагато і худоба поїдає його з іншими рослинами – це не буде мати шкоди для худоби, — пояснює заступник начальника Держекоінспекції Львівської області Василь Стрищак.

А от на великих площах і особливо незагосподарених землях боротися з цим шкідником потрібно радикальніше. Головне знати, як правильно ліквідувати рослину. Фахівці міського управління екології рекомендують:

Один з найефективніших засобів боротьби з рослиною - використання гербіцидів одразу після виявлення борщівника. Рекомендовано використовувати ліцензовані препарати, які містять діючі речовини з різним механізмом дії, що дозволяє досягти надійного результату. Наприклад, «Прима Форма».

А займатися винищенням борщівника повинні підприємства, організації та установи, яким належить земельна ділянка.

Вся земля, яка належить територіальним громадам – це їхня земля. Якщо вона нікому не надана у власність, тоді територіальна громада має виділяти кошти комунальні з бюджету і скошувати, обробляти ті ділянки, — зауважує заступниця директора департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОВА Оксана Вітик.

Нагадаємо, що ця рослина є дуже небезпечною для людини. Дотик до борщівника або потрапляння його соку на шкіру у поєднанні з сонячним промінням провокує серйозні опіки. А починається все зі свербежу та почервоніння. Згодом з'являться пухирі, лихоманка. Та і це ще не все.

Може відбутися безпосередній набряк та оклюзія, зменшення просвіту дихальних шляхів – це небезпечний, загрозливий шлях для життя. Він може викликати анафілактичний шок, це вже теж треба лікувати екстрено, в умовах реанімації, — зазначає лікарка-дерматолог Катерина Петровська.

Отож, запам’ятайте: в жодному разі не можна торкатися стебла та листя рослини. Якщо ж таке сталося, уражене місце слід заховати від сонячного проміння та ретельно промити водою. У випадку печіння, набряку та свербежу – невідкладно звернутися до медиків.

Підтримай правду тут: https://www.patreon.com/pravdatutlviv  https://pravdatutnews.com/lviv/2022/02/19/13052-u-lvovi-prooperuvaly-divchynku-yaka-narodylasya-z-6-palchykamy-na

Карина Бовсуновська — pravdatutnews.com

Читайте також
Перша аеромедична евакуація для дитини на Львівщині: 3-місячне немовля потрапило в реанімацію Перша аеромедична евакуація для дитини на Львівщині: 3-місячне немовля потрапило в реанімацію
Лікар розповів, що у дитини діагностували судомний синдром. Що сталою причиною їх виникнення поки що не відомо.
У Львові відкриють ще 25 дитсадків (відео) У Львові відкриють ще 25 дитсадків (відео)
Можливість відвідувати чергові групи є лише у 3 тисяч дітей із 24 тисяч зарахованих
Сигнал «Повітряна тривога» у Львові залишається незмінним (відео) Сигнал «Повітряна тривога» у Львові залишається незмінним (відео)
При загрозі або виникненні НС є сигнал УВАГА ВСІМ! – це уривчасте звучання сирен, після якого ТБ, радіо та гучномовці передають повідомлення від органів влади.
Loading...
Load next