У Львові хірурги пересадили нерв українському захиснику, аби повернути йому можливість ходити (відео)

У Львові хірурги пересадили нерв українському захиснику, аби повернути йому можливість ходити (відео)

Майже пів року 25-річний Сергій не міг ходити. Його нога повністю паралізована. Ще з початку повномашстабного вторгнення хлопець пішов з батьком добровольцем. Та влітку на Ізюмському напрямку потрапив під артобстріл, де отримав дуже складне поранення.

Осколок в ногу зайшов, виламав кістку, вирвав нерв, та мяз. Перше мене привезли в Краматорськ, там зробили першу операцію, зафіксували кістку, промили рану, потім привезли в Дніпро. В Дніпропетровську там промили рану і наступного дня  я поїхав у Тернопіль, там вже почалось лікування, знай шли інфекцію в рані і дуже довго її лікували, - розповідає Олексій Свинар, пацієнт

І так Олексій пережив майже 9 операцій. Та жодна з них не повернула можливість ходити. Для цього потрібен нерв і складна реконструктивна операція, яку погодились виконати у реабілітаційному центрі «Незламні».

Ми використали 2 нерва, які довелося скласти у 8 рядів для того, щоб відновити цілісність сідничного нерва. Оскільки сідничний нерв має важливі сідничні волокна і відповідає за функцію нижньої кінцівки, тобто за руки і ноги. При його ушкодженні у пацієнта наступив параліч. Тому дана операція спрямована на відновлення функції ноги пацієнта, - каже Гнат Герич, завідувач хірургічного відділення лікарні Святого Пантелеймона Першого медоб’єднання Львова.

Аутотрансплантацію сідничного нерва лікарі виконали успішно і вже наступного дня у нозі, яку Олексій не відчував зовсім, зявилось нервове посмикування.

Нога стріляє вночі. Просинаюсь десь о 4 годині ранку та нога вверх починає стрибати, - каже пацієнт.

А це, кажуть лікарі, знак хороший, адже почалася регенерація.

Післяопераційний період є 2 такі часові рамки, коли ми чекаємо на результат 3 місяці і пів року. Ми будемо оглядати пацієнта і оцінювати чи відбулась регенерація. Нервові тканини це є одні з найповільніше регенеруючих тканин в організмі, тому на цьому етапі все залежить від регенеративних властивостей власне організму пацієнта, - пояснює Гнат Герич.

Лікарі очікують на повне відновлення функції ноги. А особливо на це сподівається і наш захисник, який планує повернутися на фронт. Адже сам він з Харкова, і каже, що допоки його дім і його землю не покинуть російські загарбники, буде її боронити. Та рани мають загоїтися, тому на хлопця чекає ще тривала реабілітація.

Підтримай нас на Patreon: https://www.patreon.com/pravdatutlviv 

Злата Новосельська - pravdatutnews.com

Читайте також
Вперше в Україні: у Львові провели трансплантацію легенів і пересадку серця дитині (відео) Вперше в Україні: у Львові провели трансплантацію легенів і пересадку серця дитині (відео)
Медикам лікарні швидкої допомоги вдалося зробити рекордну кількість пересадок. Один донор урятував п'ять життів.
На Львівщині через масові отруєння заборонили майонезні страви та заварні тістечка На Львівщині через масові отруєння заборонили майонезні страви та заварні тістечка
У Львівській області для того, щоб уникнути масових отруєнь в закладах харчування ввели певні обмеження.
Loading...
Load next