Якість питної води та її вплив на здоров‘я: пояснюють фахівці (відео)

Якість питної води та її вплив на здоров‘я: пояснюють фахівці (відео)
Головним критерієм безпеки питної води в епідемічному відношенні є повна відсутність у воді шкідливих мікроорганізмів – збудників захворювань.

Вода – те, без чого не зможе існувати жодна жива істота. Проте вона водночас є одним з факторів передачі багатьох інфекцій бактеріального та вірусного походження.

Вода має бути безпечною за мікробіологічними показниками, тобто безпечною в епідеміологічному плані, щоб споживання води не могло викликати розвиток якихось інфекційних захворювань. Також вона має мати безпечний хімічний склад, тобто не містити в собі певних шкідливих хімічних компонентів або концентрації хімічних речовин, які будуть перевищувати допустимі нормативи, - каже Ольга Брезецька, заступниця генерального директора з епіднагляду профілактики неінфекційних захворювань Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб.

Якщо вода чиста і після її вживання не виникає ніяких симптомів з боку шлунково-кишкового тракту, ймовірно що вона не несе ніякої загрози. Але спеціалісти рекомендують звернути увагу на певні ознаки.

Якщо вода має певні зміни у кольорі, якщо вона має певні зміни таких органолептичних: запах, присмак, колір, каламутність. Вона потребує дослідження. Проте не всі показники і забруднення води може мати такі візуальні ознаки. Наприклад ті самі нітрати вони не будуть змінювати ні запах, ні присмак, ні забарвленість  води, але таку воду потрібно дослідити якщо ви хоче знати саме вміст нітратів, - розповідає заступниця генерального директора з епіднагляду профілактики неінфекційних захворювань Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб.

До слова, серед людей побутує міф, що якщо після кип'ятіння з'являється накип, то вона неякісна. Через це багато хто утримується від вживання води з крану. Проте фахівці заспокоюють.

Серед львів’ян побутує міф, що якщо вода дає накип у чайнику то це вода погана. Але це не так. Якщо вода дає вам накип у чайнику це означає що ця вода має високий рівень мінералізації. Вся вода яка в нас є у Львові вона є зі свердловини, з артезіанських свердловин. Ми завдячуємо що у нас вода саме з під землі, тому що у нас немає поверхневих джерел водопостачання у місті. Відповідно ми її піднімаємо з землі. Вона є чиста. Ми її не чистимо, а лише знезаражуємо, - каже Христина Копильчак, фахівець відділу зв’язків з громадськістю Львівводоканалу.

Враховуючи сьогоднішню ситуацію, багато хто робить заготовлення води в укриттях. І якщо це вода від заводського виробника, термін придатності може бути дуже довгий.

Якщо ж люди самостійно починають заливати в не завжди стерильну ємність там перекип’ячену воду або звичайну воду з крана, то важко сказати скільки часу вона може зберігатись. Якщо ми говоримо в термоса люди кип’ячену наливають чи в якісь ємності то до 3 діб гарантовано з нею нічого не відбудеться. Далі можливе проникнення різноманітних мікроорганізмів, можливо контакт з пластиком, з поверхнею того термоса і якщо це сама проста водопровідна вода, ну тоді вже виникають сумніви стосовно її якості і можливо її використання лише як технічної води, - каже Наталія Іванченко, директорка Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб.

Окрім того, потрібно бути обережними і з водою, яка тече з джерела.

В першу чергу якщо ми говоримо що набираємо воду з джерела ми знову же не знаємо чи є там мікроорганізми, які можуть викликати захворювання чи їх там немає. На початку війни коли звичайно виникла така загрозлива ситуація то ми проводили просто моніторингові дослідження джерел з яких люди найчастіше набирають воду і більшість виявилась так абсолютно безпечна для вживання, але в той же час багато джерел виявилося що воду можна пити, але включно після кип’ятіння.

До слова, саме кип’ятіння – найкращий метод знищити всі небезпечні мікроорганізми, які у ній містяться.

Злата Новосельськаpravdatutnews.com

Читайте також
Масштабне дослідження: фахівці опитали респондентів щодо якості надання соцпослуг Масштабне дослідження: фахівці опитали респондентів щодо якості надання соцпослуг
Фахівці провели у Львівській громаді масштабне дослідження щодо якості надання соціальних послуг
Вже цієї осені усі львів'яни матимуть змогу отримувати воду без хлору
У Львові відмовляються від використання рідкого хлору для дезінфекції води. Так вже восени усі жителі міста матимуть змогу отримувати воду без хлору.
У Львові постачання гарячої води містянам почнуть відновлювати з 22 червня У Львові постачання гарячої води містянам почнуть відновлювати з 22 червня
Гідравлічні випробування у Львові обіцяють завершити наступного понеділка, 21 червня. Відновлення постачання гарячої води у Львові розпочнеться вже з вівторка, 22 червня.
Loading...
Load next