Фото: pexels
Нове дослідження показало, що деякі люди можуть відчувати порушення сну та навіть кошмари після вживання сиру. Причиною цього, за припущеннями вчених, може бути непереносимість лактози.
Досі наукових доказів, що підтверджують зв'язок між пізнім прийомом їжі або певними продуктами та якістю сну, було обмаль. Проте дослідницька група з Канади, як пише Tagesschau, встановила, що непереносимість лактозита інші харчові непереносимості можуть бути можливою причиною поганого сну.
Для свого дослідження, опублікованого в журналі Frontiers in Psychology, вчені під керівництвом Торе Нільсена з Монреальського університету опитали 1082 студентів МакЮенського університету в Канаді. Їх запитували про тривалість, якість сну, а також про їхні сни та кошмари. Учасники також вказували, чи помічали вони зв'язок між вжитою їжею та снами.
Понад 40% учасників вважали, що пізній прийом їжі або певні продукти впливають на їхній сон. Близько чверті опитаних припускали, що конкретні продукти можуть погіршувати їхній сон. Найчастіше в цьому звинувачували солодощі (22,7%), гостру їжу (19,5%) та молочні продукти (15,7%).
Приблизно третина респондентів повідомила про регулярні кошмари. Жінки частіше пам'ятали свої сни і скаржилися на поганий сон та кошмари, ніж чоловіки. Крім того, жінки вдвічі частіше за чоловіків заявляли про наявність харчової непереносимості або алергії.
Порівнюючи дані про харчові непереносимості зі скаргами на погані сни та загальне порушення сну, автори дослідження виявили чіткий зв'язок: непереносимість лактози із такими симптомами, як здуття живота та болі у шлунку, була пов'язана з жахіттями та порушенням сну.
Припущення вчених полягає в тому, що люди з непереносимістю лактози можуть погано спати після вживання молочних продуктів, наприклад, недостиглого сиру або іншої їжі, що містить молочний цукор, який погано засвоюється. Схожа картина спостерігалася і за інших непереносимостей, таких як до фруктози, гістаміну чи глютену. Також нездорові харчові звички можуть негативно впливати на сон.
Проте, дослідники зазначають, що поки незрозуміло, чи існує прямий причинно-наслідковий зв'язок, тобто чи справді саме харчові непереносимості є безпосередньою причиною поганого сну і кошмарів.
Нагадаємо, Гранат знизив серцеві ризики від спортивної добавки
Ростислав Шваник - pravdatutnews.com