«Я - Маріуполь»: у Львові запрацював центр підтримки (відео)

«Я - Маріуполь»: у Львові запрацював центр підтримки (відео)
У Львові на Площі Галицькій, 15 запрацював центр підтримки для маріупольців. Тут вони зможуть отримати гуманітарну, інформаційну, консультаційну, медичну та психологічну допомогу.

Частинка Маріуполя у Львові. Тепер тут з’явився спеціалізований центр, де внутрішньопереміщені маріупольці зможуть отримати необхідну їм підтримку та допомогу.

Це центр допомоги для Маріупольців, де працюють маріупольці. Тобто це дуже важливо, тому що ми розуміємо, що, на жаль, Маріуполь до 23 лютого мали репутацію одного з прогресивних міст в Україні. Найпрозоріше місто в Україні. Ви знаєте, ми поділяли свій Статус, то Львів, то Маріуполь і вже після 24 ми стали, на жаль, про нас дізнався весь світ. Це є найбільш постраждале від російської війни, від російського вторгнення місто в Україні, - розказує Ольга Пікула, координаторка центру «Я – Маріуполь» у Львові.

У центрі під назвою «Я – Маріуполь» допомагають адаптуватись у нових містах та повернути їх до нормального життя.

Фото: ПравдаТУТ Львів

Коли люди ви знаєте, приїжджають після такого стресу. Вони не знають ні куди піти, неі куди до садочка дитинку повезти, ні де отримати медичну допомогу, де знаходяться цнапи, де знайти тимчасове житло, тому вони приходять зараз сюди до цієї маленької версії Маріуполя. Ми допомагаємо, координуємо, кажемо які є можливості у Львові, - додає координаторка центру «Я – Маріуполь» у Львові.

По рахунку це вже 10 такий центр в Україні. Інші знаходяться в різних містах. Всі вони облаштовуються за кошти Маріуполя та міжнародних благодійних фондів. Зазначимо, що на сьогодні лише у Львові перебуває до 10 тисяч маріупольців. А тому відкриття центру тут вони дуже чекали.

Дуже вдячна, дуже вдячна. Це якраз те, що треба, - каже Лариса, переселенка з Маріуполя

У цьому центрі внутрішньопереміщені особи з Маріуполя можуть отримати інформаційну, консультаційну, медичну та що найважливіше психологічну допомогу, яка на сьогодні для них дуже необхідна.

Стан важкий, люди перенесли дуже багато, перенесли гострий стрес, дуже багато страхів. Немає ніяких очікувань на майбутнє, на жаль, є така знаєте зувіра, що на краще не буде. Це більшість принаймні, дуже мало, вони часто плачуть, в них є порушення сну. Я так думаю, що в багатьох є ознаки посттравматичного стресового розладу. Це вже захворювання, яке треба лікувати, опікувати, займатись і потрібна реабілітація, - пояснює Емма Хутковська, психологиня.

Фото: ПравдаТУТ Львів

В нас є лікар, який приймає тут і ще там коли треба дальше йти, він розказує куди можна звернутись, допомагаємо через донорів, тому що донори приходять до нас. Щоб ні маріупольці шукали донорів, ні донори не шукали маріупольців. Вони приходять до нас і кажуть ми можемо цим допомогти, цим і ми цю допомогу надаємо, - додає Ольга Пікула

Окрім того в центрі передбачили дитячі кімнати. І поки батьки чекають у черзі, чи їм потрібно вирішити певні справи, тут допомагає вихователь.

Що я помітила за їжу буквально півтора дня. Ви знаєте, навіть видна різниця між дітками які якимось дивом встигли виїхати до війни. Били такі дітки і ті дітки, які застали. Вони важко йдуть на контакт, бояться відпустити батьків. Їм важко. Вони реагують на різкі звуки. Ось. Щось десь впало ось якось. Їм, звичайно, ось це ось горе яке вони пережили в Маріуполі, а тут маріупольські дітки це відчувають, - розповідає Лариса Волошина, дитяча вихователька.

Фото: ПравдаТУТ Львів

Зазначимо, що лише за 5 годин функціонування центру тут прийняли більше 300 маріупольців і бажаючих не меншає. 

Цей центр він дуже потрібний маріупольцям. Тому що тут я бачила, як люди обіймалися. Вони зустрічали знайомих. Бо маріупольці розсіяні по всьому світу. Ось у мене знайомство, які пережили цю трагедію, перебувають і в Німеччині, і в Польщі і тут по містах України, а тут ось у Львові, у Львові їх теж дуже багато. У тих тут зібрали і вони відчувають якусь єдність, що вони разом. Що вони ось поєднай, - наголошує Лариса.

Додамо, що цей проєкт планують розширювати для допомоги у працевлаштуванні, оздоровленні дітей, тимчасовому розселенні та наданні побутових сервісів. А наступними містами де запрацюють такі центри стануть Ужгород, Кривий Ріг та Чернівці, із загальним охопленням близько 150 тисяч людей.

Підтримай нас на Patreon: https://www.patreon.com/pravdatutlviv 
Злата Новосельська - pravdatutnews.com

Читайте також
У Львові від пневмонії помер ветеран АТО Юрій Досяк У Львові від пневмонії помер ветеран АТО Юрій Досяк
Він пройшов Іловайський котел і 119 днів полону.
Українські військові пройшли підготовку до застосування NLAW (відео) Українські військові пройшли підготовку до застосування NLAW (відео)
Тренували військовослужбовців ЗСУ британські інструктори.
Історії біженців, що шукають порятунок (відео) Історії біженців, що шукають порятунок (відео)
За 7 днів російсько-української війни Львівщина прийняла більш ніж 40 тисяч переселенців та понад 100 тисяч біженців виїхало до Польщі.
Loading...
Load next