З серпня аптеки відпускатимуть антибіотики лише за рецептом, але є певні виключення (відео)

З серпня аптеки відпускатимуть антибіотики лише за рецептом, але є певні виключення (відео)

З серпня аптеки відпускатимуть антибактеріальні препарати лише за рецептом. Виключення – окуповані території, райони проведення бойових дій та ліки для потреб воєнного часу

Просто прийти в аптеку і купити ліки, які містять антибіотик тепер не можна. З 3 серпня цього року, щоб отримати необхідний препарат потрібно мати рецепт від особистого лікаря.
 

Тепер антибіотики будуть суворо контрольовані, виписка антибіотиків. Пацієнт буде звертатися до лікаря, лікар видає, виписує електронний рецепт. Відповідно пацієнт звертається в аптеку й аптека буде по електронному рецепту відпускати ці антибіотики, — зазначає медична директорка 4-ї лікарні Другого медичного об’єднання Львова Ірина Цегелик.
 

Така необхідність виникла через неконтрольоване застосування антибіотиків, яке сьогодні вже має глобальну проблему – антибіотикорезистентність.
 

Формуються групи резистентних осіб до звиклих мікробів. Тобто що це значить, якщо колись для подолання певної інфекції нам достатньо було застосовувати звиклу групу антибіотиків широкого спектра дії, то на сьогодні ми фіксуємо що раз більшу кількість осіб, які вже резистентні, їхні штами резистентні до певних антибіотиків, — додає експертка з питань імунології та алергології Департаменту охорони здоров’я Львівської ОВА Христина Ліщук-Якимович.
 

Тобто це означає, що захворювання, які раніше можна було усунути завдяки антибіотикам, тепер вже немає чим лікувати.
 

Якщо неправильно застосовувати антибіотики, тобто неправильно дозувати, неправильна вибрана тривалість застосування, бактерія звикає до цього антибіотика і при виникненні інфекції, яка викликана тою бактерією і при призначенні антибіотика бактерія стає нечутливою, тому що вона призвичаюється, починає виробляти речовини, які розщеплюють цей антибіотик і відповідно цей антибіотик на цю бактерію не діє, — каже медична директорка 4-ї лікарні Другого медичного об’єднання Львова Ірина Цегелик.
 

Особливо ситуацію з неконтрольованим вживанням антибіотиків погіршив коронавірус, коли пацієнти не знаючи як лікувати захворювання, вживали протимікробні препарати.
 

Статистика по призначенню антибіотиків лікарями як такої ми не маємо, але взявши по реалізації цифр, по реалізації антибіотиків з аптек, з’ясувалося, що впродовж останніх 2 років продаж антибіотиків зріс на 40%, — пояснює Ірина Цегелик.
 

Також пацієнти часто припускались помилки, коли вірусні інфекції лікували антибіотиками. Самостійно розрізнити, який саме вид інфекції в організмі людина не може. Тому і потрібно насамперед звернутись до лікаря, який призначить правильні препарати.
 

Антибіотики – це є препарати, які застосовують для лікування бактерійної інфекції. В нас якщо є слово інфекція люди сприймають, що це може бути й бактерійна, і вірусна, і значить на цю всю інфекцію діє антибіотик. Але ми маємо розуміти, що на вірусну інфекцію антибіотик не діє. Тому що будова вірусу, будова бактерії є різна і поведінка вірусу і бактерії в організмі людини є різна, - зауважує медична директорка 4-ї лікарні Другого медичного об’єднання Львова Ірина Цегелик.


Навіть, здавалось би, спрей для носа. Люди купують його не читаючи інструкцію, а вони у своєму складі можуть містити антибіотик. Тривалий час використовуючи його він перестає допомагати. Малого того, інші – легші препарати теж вже не дадуть ефекту.
 

У світі є статистика де є вже інфекції, які викликаються антибіотик резистентними бактеріями, і лікарі не можуть полікувати дану інфекцію і немає чим. Антибіотики винаходили протягом п’яти років. Протягом останніх 20 років немає жодного нового антибіотика. Тому ми та зіткнулися з цією проблемою зараз антибіотик резистентності. Чому немає нового антибіотика? Тому що щоб розробити новий препарат потрібні вкладення, потрібно великі кошти. Жодна фармкомпанія не хоче на це затрачати кошти, - пояснює Ірина.
 

Тому, антибіотики за рецептом це не просто чергове нововведення, але і майбутній порятунок для людей.
 

Рецептурна форма ліків, не лише антибіотиків це є майбутнє наше. Тому що тоді ми можемо проконтролювати що застосовує пацієнт, яким чином він лікується, чи він дотримується зрештою рекомендацій лікаря, бо лікар повинен визначити яким антибіотиком і якими ліками загалом повинен лікуватись пацієнт, - зауважує експертка з питань імунології та алергології Департаменту охорони здоров’я Львівської ОВА Христина Ліщук-Якимович.
 

За інформацією міністерства охорони здоров’я, фармацевт зможе відпустити антибіотик в аптеці у три способи: за електронним рецептом, за паперовим, у випадку якщо мед заклад не підключений до електронної системи охорони здоров’я та інформаційною довідкою, яка на перехідному періоді буде прирівняна до офіційного документа.
 

Електронні рецепти вони будуть виписуватися на дієву речовину. Є дієва речовина. Ви знаєте, наприклад там пеніцилін, але торгові назви є різні й це вже пацієнт буде сам обирати, яку торгову, яку фірму йому обрати, який антибіотик придбати, але рецепт виписується на дієва речовину, - каже Ірина Цегелик.
 

Виключення буде діяти тільки для аптек, які знаходяться в зоні проведення воєнних дій або перебувають в тимчасовій окупації.

Підтримай правду тут: https://www.patreon.com/pravdatutlviv  https://pravdatutnews.com/lviv/2022/02/19/13052-u-lvovi-prooperuvaly-divchynku-yaka-narodylasya-z-6-palchykamy-na

Карина Бовсуновська — pravdatutnews.com

Читайте також
Домедична допомога під час війни: команда ПравдаТУТ Львів та ПравдаТУТ News пройшла вишкіл (відео) Домедична допомога під час війни: команда ПравдаТУТ Львів та ПравдаТУТ News пройшла вишкіл (відео)
Тренінги з надання першої домедичної допомоги фахівці медколеджу післядипломної освіти проводять щодня. Вишкіл триває 2 години .
Loading...
Load next