Військо РФ біля кордону з Україною: чи можлива нова війна?
Така інформація з'явилася в газеті The New York Times (NYT) 30 березня. Видання отримало дані з офіційного джерела.
Проте, згідно з інформацією українського генштабу, вздовж українського кордону станом на 30 березня утримується 28 батальйонно-тактичних груп збройних сил РФ.
У соцмережах почали з'являтися повідомлення про перекидання Росією додаткових підрозділів у Брянську, Воронезьку і Ростовську області, а також в анексований Крим.
Як реагують у Кремлі?
Міноборони РФ поки не коментує публікацію видання. За словами прессекретаря президента Росії, держава переміщує збройні сили "в межах своєї території на свій розсуд" і що "це не має нікого турбувати", бо не становить жодної загрози.
Як реагують у Верховній Раді?
Про те, що перекидання військових частин РФ на навчання до Криму, у Воронезьку і Брянську області, де вони залишаються після завершення маневрів, заявив з трибуни ВР 30 березня головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак.
Гра м’язами у форматі військових навчань Росії на кордоні з #Україною – це намагання тиснути під час переговорів щодо припинення вогню і щодо миру як нашої цінності. Ми завжди готові до провокацій. Армія – не лише сила та міць, а й мудрість і виваженість, - повідомив у Twitter президент УКраїни Володимир Зеленський.
Згодом на сайті МЗС України з'явилося повідомлення про телефонні розмови міноборони України з міноборони США. У випадку ескалації російської агресії Сполучені Штати не залишать Україну наодинці.
Як реагує США?
США застерегли РФ від "залякування" Києва: відповідну заяву зробив 1 квітня, речник Держдепартаменту США Нед Прайс. Вашингтон категорично заперечує проти "будь-яких агресивних дій, що мають на меті залякати й погрожувати нашому партнеру Україні".