Угорщину можуть позбавити головування в Раді ЄС після «мирної місії» Орбана

Угорщину можуть позбавити головування в Раді ЄС після «мирної місії» Орбана

У ЄС обговорять нещодавню «мирну місію» прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана до Києва, Москви та Пекіна. Ці візити можуть поставити під загрозу головування Угорщини в Раді ЄС.

Про це повідомляє Politico з посиланням на дипломатичні джерела.

За словами одного з брюссельських джерел видання, дипломатична місія Орбана «вбила» головування Угорщини в ЄС. Співрозмовник зазначив, що після зустрічі угорського прем’єра з лідером росії володимиром путіним головування Угорщини «закінчується, не встигнувши розпочатися».

Politico пише, що посли ЄС обговорять питання угорського головування та нещодавні поїздки Орбана на своїй зустрічі в середу, 10 липня. Інший дипломат заявив, що зараз обговорюють майбутню зустріч послів ЄС, додавши, що «існує дуже чітке політичне несхвалення» дій Угорщини.

Крім того, напруженість під час головування Угорщини зростатиме й надалі, пише видання, оскільки Будапешт блокує фінансування зброї від ЄС, яку має отримати Україна.

Водночас Politico зазначає, що Брюссель, найімовірніше, не має на меті негайно позбавити Угорщину головування, хоча механізми для цього існують. Так, щоб змінити графік ротаційного головування і перенести дату початку майбутнього головування Польщі на кілька місяців раніше, знадобиться кваліфікована більшість у чотири п'ятих голосів Європейської Ради.

Нагадаємо,

Софія Ратинська - pravdatutnews.com

Читайте також
Орбан закликає Європу зосередитись на переговорах, а не на озброєнні України: йому відповіли Орбан закликає Європу зосередитись на переговорах, а не на озброєнні України: йому відповіли
За словами угорського прем'єра, Європі потрібна нова стратегія.
Рада ЄС збереться через російську агресію: запросили Україну Рада ЄС збереться через російську агресію: запросили Україну
У понеділок, 19 квітня, Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба візьме участь в онлайн-засіданні Ради ЄС у закордонних справах.
ЄС: нарощування військ РФ на кордоні з Україною найбільше за увесь час ЄС: нарощування військ РФ на кордоні з Україною найбільше за увесь час
Глава дипломатії Євросоюзу Жозеп Боррель знову закликав Росію до деескалації ситуації на кордоні з Україною і заявив про найбільше зосередження російських військ, яке коли-небудь було. При цьому він заявив, що ЄС не збирається вводити проти Росії нові санкції, хоча "це може змінитися".
Loading...
Load next