Катастрофа MH17 на Донбасі: слідство просить військових Росії допомогти у розслідуванні справи (відео)
Спільна Слідча Група (JIT), яка веде слідство у справі про збиття малайзійського Boeing рейсу MH17 в небі над Донбасом, внаслідок якого загинуло 283 пасажири та 15 членів екіпажу, просить військових із Курська про допомогу у розслідування катастрофи. Зокрема, група просить надасть будь-яку інформацію, яка може мати важливе значення для суду, про це йдеться в заяві Спільної слідчої групи.
Відповідне прохання звернене до жителів російського міста Курська, з якого був відправлений зенітно-ракетний комплекс "Бук", яким, як вважає Спільна слідча група, був збитий цей літак рейсу MH17.
Ми хочемо знати, хто входив до складу розрахунку, яке у них було завдання, і від кого воно було отримано. Ми також хочемо знати, хто приймав рішення про застосування цієї зброї в Україні. Особливо нам хочеться дізнатися, чому був збитий пасажирський лайнер. Як могли збити літак, на борту якого перебувало 298 мирних громадян? Розповісти про це з повною впевненістю ми зможемо лише тоді, коли особи, безпосередньо причетні до цієї трагедії, дадуть відповідь на ці питання, - наголосив начальник відділу Національної поліції Нідерландів Енді Крааг.
Зокрема, у групі просять, якщо є яка-небудь інформація (фото, відео, електронні повідомлення або військові накази, які мають безпосереднє відношення до катастрофи MH17), то просять зв'язатися з JIT за допомогою електронної пошти або WhatsApp.
Нагадаємо, що 10 червня, у залі суду вперше пролунав опублікований раніше запис розмови, зроблений через пів години після аварії "Боїнга" МН17. На записі розмови чути як людина з голосом, схожим на командира розвідроти "ДНР" Леоніда Харченка доповідає, ймовірно, голові розвідки "ДНР" Сергію Дубінському, що вони збили "сушку", однак як виявилось згодом це був малазійський пасажирський авіалайнер.
Зауважимо, що і Харченко, і Дубінський є обвинуваченими у справі щодо авіакатастрофи Boeing 777, яку розглядають в суді Нідерландів. На думку прокуратури бойовики не збивали літак, однак ймовірно є причетними до транспортування знаряддя, з якого збили "Боїнг".
Окрім цього, за сім годин до авіакатастрофи Boeing 777 командири російських бойовиків обговорювали відправлення зенітно-ракетної установки "Бук" у бік села Первомайське, що на Донеччині. Саме звідти, за версією слідства, запустили ракету, яка й збила літак.