"Змінюють документи та бирочку": російську гречку завозять до України за допомогою схеми

"Змінюють документи та бирочку": російську гречку завозять до України за допомогою схеми
У 2021 році гречка в Україні значно подорожчала.

Україні кожного року потрібно приблизно 140 тис. тонн гречки задля забезпечення внутрішнього споживання. Вітчизняне виробництво забезпечує 70 тис. тонн, і стільки ж крупи ввозять із Росії. Продукція йде в нашу країну через Казахстан, там "змінюють документи та бирочку" — у результаті російська гречка продається під виглядом казахстанської.

Ще у 2015-му влада ухвалила постанову "Про заборону ввезення на митну територію України товарів, які походять із РФ". Про це розповів у інтерв'ю "Главкому" директор Міжнародної асоціації гречки Сергій Громовий.

За словами фахівця, крупу докуповують саме в Росії, оскільки вона тієї ж якості та смаку, до яких звикли українці.

У Росії гречку вирощують переважно в Алтайському краї, який межує з Казахстаном. Крупа везеться до нас залізницею через цю країну, там міняють документи та бирочку — мовляв, гречка казахського походження. І юридично торгівля йде із казахськими постачальниками, — пояснює Громовий.

Як зазначає експерт, для отримання 140 тис. тонн гречки потрібно вирощувати до 200 тис. тонн цієї зернової культури. Адже її третина йде на лушпиння.

Але якщо ще 15 років тому в нашій державі культивувалося близько 500 тис. тонн щороку, то тепер — уп'ятеро менше. Громовий каже, що різкий спад виробництва відбувається з 2017 року, коли уряд допустив засилля дешевого російського імпорту.

Варто додати, що у 2021 році гречка в Україні значно подорожчала — підвищення становило до 30%. Наразі найпопулярнішу в нашій країні крупу в супермаркеті можна купити в середньому за 43-52 грн/кг. І ціна залишається настільки високою, незважаючи на те, що минулого року зібрали найбільший за останні роки врожай гречки в країні.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що уряд вводить державне регулювання цін на гречку, борошно, цукор та молоко.

Карина Бовсуновська — pravdatutnews.com

Читайте також
Україна запропонувала Росії знижку на транспортування природного газу Україна запропонувала Росії знижку на транспортування природного газу
За інформацією Bloomberg, відповідна пропозиція вже обговорюється з європейськими партнерами.
Тарифи на проїзд у Києві не зміняться до кінця опалювального сезону Тарифи на проїзд у Києві не зміняться до кінця опалювального сезону
Мер Києва заспокоїв громадян.
За рік в Україні подорожчали всі алкогольні та тютюнові вироби За рік в Україні подорожчали всі алкогольні та тютюнові вироби
Від травня минулого року та по аналогічний період цього року в Україні значно зросла вартість пива, горілки, столового вина та тютюнових виробів вітчизняного виробництва.
Loading...
Load next