В Україні відтепер можна сплачувати митні платежі зі смартфона

В Україні відтепер можна сплачувати митні платежі зі смартфона

Українці тепер зможуть задекларувати посилки та сплачувати митні платежі прямо зі смартфона.

Про це повідомляє Державна митна служба.

Зазначається, що 18 квітня у повному обсязі набуває чинності наказ Міністерства фінансів України від 4 січня 2023 року №6 «Про оформлення міжнародних поштових та експрес-відправлень і затвердження Змін до Порядку заповнення митних декларацій за формою єдиного адміністративного документа».

Тому сьогодні Державна митна служба України представляє можливість самостійного декларування експрес-відправлень громадянами в Особистому кабінеті на вебпорталі «Єдине вікно для міжнародної торгівлі» шляхом подання електронної митної декларації М-16. Це можна зробити прямо зі смартфона в будь-якому зручному місці, - йдеться в повідомленні.

Використовуючи попередню інформацію, яка надається експрес-операторами, громадяни мають можливість у кілька кліків самостійно задекларувати відправлення вартістю до 10 тис. євро та сплатити митні платежі.

У Держмитслужбі інформують, що для спрощення процесу реалізовано низку сервісних функцій.

Так, переважна більшість граф декларації заповнюється автоматично, автоматично здійснюється машинний переклад назв товарів на українську мову, а розрахунок податків відбувається в автоматичному режимі.

Після подання декларації М-16, яку необхідно підписати за допомогою КЕП або ДІЯ.Підпис, можливі кілька опцій. Якщо вартість товарів перевищує 150 євро і вони підлягають оподаткуванню, генерується QR-код. Клікнувши на цей QR-код або навівши на нього камеру мобільного телефона, можна за лічені секунди сплатити нараховані митні платежі зі свого банківського застосунку.

Відстежити статус оформлення відправлення та надходження сплачених коштів на митницю також можна онлайн через Особистий кабінет.

У Держмитслужбі наголошують, що альтернативні способи оформлення також залишаються, а саме: декларування експрес-перевізником або через митного брокера та особисте подання паперової декларації в підрозділ митного оформлення.

Нагадаємо, МВС розгортає оперативну групу, яка реагуватиме на виклики зі збоями в електропостачанні

Софія Ратинська - pravdatutnews.com

Читайте також
Ознаки кримінального порушення: суддя Конституційного суду Кривенко має незадекларовану земельну ділянку в окупованому Криму Ознаки кримінального порушення: суддя Конституційного суду Кривенко має незадекларовану земельну ділянку в окупованому Криму
Суддя не задекларував земельну ділянку в Автономній Республіці Крим, яка йому належить.
В Україні лише один українець офіційно заробив понад мільярд гривень у 2020 році В Україні лише один українець офіційно заробив понад мільярд гривень у 2020 році
За 2020 рік 8451 громадянин України задекларував дохід понад мільйон гривень, понад мільярд — лише один.
Арахамія заявив, що "втратив" 710 мільйонів на біткоїнах, яких не було у декларації Арахамія заявив, що "втратив" 710 мільйонів на біткоїнах, яких не було у декларації
Давид Арахамія заявив, що втратив 400 біткоїнів, що за поточним курсом становить приблизно 710 мільйонів гривень. Однак у декларації глава фракції "Слуга народу" жодних криптовалют не зазначив.
Loading...
Load next