Будівельні роботи по вулиці Тернопільській, 42 у Львові є законними, - відповідь “ІРОКСа” на звинувачення посадовця

Будівельні роботи по вулиці Тернопільській, 42 у Львові є законними, - відповідь “ІРОКСа” на звинувачення посадовця
Будівельні роботи по вулиці Тернопільській, 42 ведуться згідно дозволу Інспекції Державного будівельного контролю у Львівській області №12-08ж від 13.03.2008 року. Цим документом дозволено виконання будівельних робіт з реконструкції нежитлових будівель під багатоквартирний житловий будинок з добудовою та надбудовою з нежитловими приміщеннями та підземною автостоянкою.

Отже, заяви про начебто незаконне і самовільне нове будівництво, зроблені заступником міського голови Львова з питань містобудування, не відповідають дійсності.

“Про ці обставини пан Любомир Зубач знає, - сказано у зверненні ПрАТ “ІРОКС”. - Оскільки вони були предметом спору у Львівському господарському суді. Цей суд тривав кілька років. І справу розглядав не один суддя, а суддівська колегія. У цій справі було проведено судову експертизу. А отже, суд всесторонньо розібрався в цій справі, прийнявши рішення, яким відхилив позов Львівської міської ради до компанії “ІРОКС”.

Попри однозначне рішення суду, представник Львівської міської ради далі називає проведення робіт “самовільними” і “безчинством”.

“Вважаємо, що своїми висловлюваннями у ЗМІ чиновники неправомірно здійснюють  тиск на судову систему. Вважаємо, що в даний час роботи з реконструкції будівлі по вулиці Тернопільській, 42 проводяться законно та згідно вимог чинного законодавства. Заяви заступника міського голови пана Зубача вважаємо неправдивими і такими, що підривають ділову репутацію підприємства та перешкоджають чесній конкуренції у будівельному бізнесі Львова”. 

Нагадаємо, 30.12.2020 Господарський суд Львівської області повністю відмовив Львівській міській раді, яка вимагала зобов`язати ПрАТ “ІРОКС” привести земельну ділянку на вул. Тернопільській, 42, у м. Львові до попереднього стану шляхом знесення збудованої прибудови та надбудови до об`єкту нерухомості, площа забудови якого становить 1046,9 кв. м, і власниками даних об’єктів нерухомості є ТзОВ "Персенківка" та ПрАТ "ІРОКС" ще з 1996 року. 

Також у ПрАТ “ІРОКС” прокоментували інші заяви міських посадовців. Зокрема, наміри відібрати дитячий садок у Рясному, а також заяви про порушення містобудівного законодавства під час будівництва на вулиці Шевченка, 418.

“На ці будівлі ПрАТ “ІРОКС” має документи про право власності. Законність робіт було доведено у суді. Також не може йтися і про самозахоплення землі”, - зазначають у ПрАТ “ІРОКС”.

Зокрема, 28 вересня 2020 року Львівським окружним адміністративним судом було визнано протиправним та скасовано припис і постанову Державної архітектурно-будівельної інспекції України про накладення штрафу, що стосувалися будівництва по вулиці Шевченка 412-416. 

Ідеться про завершення будівництва підземно-наземного басейну, магазину, двоярусного гаража на 90 місць, об'єкта обслуговування (ЖЕК) в МКР-1 житлового району “Рясне-1” та будівництво багатоквартирного житлового будинку №27-а по генплану на вул. Шевченка в МКР-1 житлового району Рясне-1.

У компанії додають, що дозволи на виконання будівельних робіт для завершення будівництва багатоквартирного житлового будівництва корпус 25, 27 по генплану МКР-1  житлового району “Рясне-1” по вул. Шевченка, 418 датовані 2008 роком. І що такого поняття, як захоплення земельної ділянки, до 2008 взагалі не існувало. У 1999 році цей об'єкт незавершеного будівництва з прилеглою територією на підставі договору було куплено у ВО “Автонавантажувач” та передано у власність ЗАТ "ІРОКС". Це визнано Вищим Господарським судом України ще у 2006 році.

Закиди про захоплення земельної ділянки також не відповідають дійсності. Згідно з висновком експерта Науково-дослідного інституту судових експертиз і права не підтверджується інформація про вихід об'єктів нерухомості за межі площі забудови. Як сказано у ЗМІ, гендиректора ПрАТ "ІРОКС" звинувачують у самовільному захопленні 5824,16 кв. м земельної ділянки. За висновками експерта з усіх збудованих будинків площа забудованої частини за межами проектованої ділянки складає лише 0,0953 га, натомість 0,5018 га землі розташовані в межах виділеної ВО “Автонавантажувач” 2,5218 га земельної ділянки для будівництва житлових будинків та земельних ділянок ПрАТ “ІРОКС” не використовувались і передані місту.. А ця територія значно більша, ніж забудова, яка виступає за межі ділянки.

У ПрАТ “ІРОКС” здивовані неправовим і незаконним рішенням депутатів Львівської міської ради про стягнення неіснуючої заборгованості із підприємства, в рахунок якої місто планує отримати в подарунок від компанії дитячий садок на вул. Шевченка, 370-А, власником якого є ПрАТ "ІРОКС" з 1997 року. Такий крок у міськраді назвали “компенсацією за борги перед громадою” та “завданих збитків місту”.

Заяви про заборгованість місту орієнтовно 60 млн грн нічим не підтверджені. “За даними бухгалтерії, жодної заборгованості у нас немає, - заявляють у ПрАТ “ІРОКС”. - Ми працюємо вже понад 30 років. Будуємо, забезпечуємо робочими місцями, сплачуємо податки.

Окрім дитячого садочку на Шевченка, вартість якого складає 50 038 000,00 грн, у нас функціонує ще один дошкільний заклад на вулиці Антонича. Ми розглядаємо можливість розширити мережу дитячих садочків у Львові. Адже їх так бракує нашому місту”.

Звертаємо увагу на те, що згідно Ухвали Львівської міської ради від 04.09.2020 року неіснуюча заборгованість становить вже не 60 млн грн, як було вказано у статті на сайті Львівської міської ради від 04.09.2020 року, а 1 394 573,85 грн за яку посадовцями пропонується подарувати садочок місту.

Зокрема, з відповідними документами, які стосуються будівельної діяльності компанії "ІРОКС" можна ознайомитись ТУТ.

Прес-реліз компанії "ІРОКС"

 117
 
Читайте також
У Львові розпочали роботи зі зведення нового житлового комплексу FEEL HOUSE (відео) У Львові розпочали роботи зі зведення нового житлового комплексу FEEL HOUSE (відео)
Представники компанії LEV Development урочисто заклали наріжний камінь та розпочали роботи зі зведення нового житлового комплексу FEEL HOUSE.
Доля "хрущовок" у Львові: термін експлуатації помешкань добіг кінця (відео) Доля "хрущовок" у Львові: термін експлуатації помешкань добіг кінця (відео)
Є три сценарії, які передбачають реконструкцію післявоєнної забудови: модернізація без відселення мешканців, реконструкція з відселенням та знесення будинку.
Відкриття нового відділу продаж: у Сокільниках збудують сучасний житловий комплекс (відео) Відкриття нового відділу продаж: у Сокільниках збудують сучасний житловий комплекс (відео)
Компанія "LEV Development" відкрила у Сокільниках відділ продажу квартир у новому ЖК FEEL HOUSE.
Loading...
Load next