Проект "Мішечок": у Львові школярі виготовили рекордну кількість екоторбинок (відео)

Проект "Мішечок": у Львові школярі виготовили рекордну кількість екоторбинок (відео)
Однотонні та стримані або ж яскраві та веселі. Учні однієї із львівських шкіл долучилися до Всеукраїнського проєкт "Мішечок" та виготовили рекордну кількість екоторбинок.

До всеукраїнського проєкту "Мішечок" цьогоріч долучилися понад 20 тисяч учасників. Та серед них лідерами уже вдруге виявились львів’яни - у цей раз школа №98.

Понад 3 000 торбинок та мішечків виготовили учні 98-ї школи. До доброї ініціативи долучилися майже усі: від малечі до старшокласників. 

"Мішечків ми пошили 3160, щодо дітей, то долучилися майже 500 дітей. Це були діти як і початкової школи, так і  старшої. Більшість звичайно була залучена початкова школа, оскільки вона була в цей час у школі. Вони активно, вони дуже заряджались цим", - розповіла координаторка конкурсу, Ірина Перскова.

Самі ж учні з креативом підійшли до такого завдання. Старші переважно навчалися на уроках трудового навчання. 

"Нам показували на уроці трудового, як саме шити на машинці і тоді ми робили вдома. А щось на уроці. В мене мама теж використовує і тато. І тепер я думаю, будемо такі саме мішечки використовувати", - зізналась дев’ятикласниця, Божена.

Та справжнім захопленням пошиття торбинок стало для юних школярів. Ось цей третій клас - рекордсмен школи. 

"160 мішечків і торбинок ми шили. І робили з радістю, бо в нас була така мотивація до перемоги. Ми хотіли нашій школі принести суперприз. Вони настільки загорілися, вони  ті роботи мені носили, шили, вишивали, малювали, фотографували", - зазначила класний керівник 3-го класу, Наталія Вусик. 

"Зі мною шила мама. Ми брали спеціальну тканину і мама зашивала мішечки, а я їй допомагав. Я до школи їх буду брати і там я буду брати пенал, олівці і ще їх буду брати в магазині для всяких продуктів", - розповів третьокласник, Максим. 

"Тут намальований корабель, пливе по річці, тут намальована машина. Я буду комусь дарувати. Я їх використовувати буду, класти туда олівці, фломастери, ручки", - наголосив третьокласник, Володимир.

Малечі в основному допомагали дорослі, як от Насті - бабуся. 

"Мене бабуся вчила як шити їх і я нашила 15 мішечків, а бабуся потім ще 3  і я їй допомагала", - зізналась третьокласниця Анастасія.

"Ходимо тільки з такими  мішечками, ми торбинки целофанові не використовуємо. Продукти збираємо туди, овочі кладемо. Ну і вона старалася допомогти пошити ці мішечки.Пороздавала, подарувала", - зазначила львів'янка, Дарія. 

Конкурс в межах всеукраїнського проєкту “Мішечок” проводять уже вдруге. Однак цілі залишаються незмінні.  

"Основна мета - це користуватися багаторазовим. Тобто відмовитися від поліетилену, який дуже  величезну шкоду робить довкіллю і користуватися багаторазовим.  А друга підціль така - це давати речам друге життя. Бо майже 90% мішечків шилися вже зі старого одягу, з простирадла, з штор", - розповіла президентка міжнародного  молодіжного  руху "School Recycling World", Юлія Мархель.

Отож, ціль досягнуто, а переможці отримали свій бажаний приз - принтер для сублімаційного друку. Та навіть уже придумали його застосунок. 

"В першу чергу ми хочемо оскільки мішечки хочемо подарувати школярам з потребуючих верств, тобто нашим школярам. Разом із канцтоварами на перше вересня. Ми хочемо зробити якийсь свій логотип нанести. Тобто ми туди використаємо. Ми зробимо якісь свої чашечки, в нас ідея зробити якісь футболки”, - додала координаторка конкурсу, Ірина Перскова. 

Окрім того, шкільна спільнота збирається популяризувати багаторазові екоторбинки загалу. Кажуть: скоріш за все організують акцію, де роздаватимуть перехожим виготовлені власноруч мішечки. 

 

Читайте також
У Львові школярів навчають стрілецькій майстерності (відео) У Львові школярів навчають стрілецькій майстерності (відео)
Спочатку для старшокласників проводять інструктаж з техніки безпеки.
Офлайн навчання: у Львові учні повернулись за шкільні парти (відео) Офлайн навчання: у Львові учні повернулись за шкільні парти (відео)
Після тривалої перерви з 5-го травня усі львівські школярі навчаються на очній формі, хоч із дотриманням певних правил та обмежень.
Харчування для школярів: яким буде нове шкільне меню для українських дітей (відео) Харчування для школярів: яким буде нове шкільне меню для українських дітей (відео)
Безпечно, корисно та головне смачно. В Україні серйозно взялися напрацьовувати нове шкільне меню. До цього планують залучити професійних шеф-кухарів, організувавши конкурс. Мета одна – створити гідне харчування для школярів та дошкільнят.
Loading...
Load next