Проект "Мішечок": у Львові школярі виготовили рекордну кількість екоторбинок (відео)
До всеукраїнського проєкту "Мішечок" цьогоріч долучилися понад 20 тисяч учасників. Та серед них лідерами уже вдруге виявились львів’яни - у цей раз школа №98.
Понад 3 000 торбинок та мішечків виготовили учні 98-ї школи. До доброї ініціативи долучилися майже усі: від малечі до старшокласників.
"Мішечків ми пошили 3160, щодо дітей, то долучилися майже 500 дітей. Це були діти як і початкової школи, так і старшої. Більшість звичайно була залучена початкова школа, оскільки вона була в цей час у школі. Вони активно, вони дуже заряджались цим", - розповіла координаторка конкурсу, Ірина Перскова.
Самі ж учні з креативом підійшли до такого завдання. Старші переважно навчалися на уроках трудового навчання.
"Нам показували на уроці трудового, як саме шити на машинці і тоді ми робили вдома. А щось на уроці. В мене мама теж використовує і тато. І тепер я думаю, будемо такі саме мішечки використовувати", - зізналась дев’ятикласниця, Божена.
Та справжнім захопленням пошиття торбинок стало для юних школярів. Ось цей третій клас - рекордсмен школи.
"160 мішечків і торбинок ми шили. І робили з радістю, бо в нас була така мотивація до перемоги. Ми хотіли нашій школі принести суперприз. Вони настільки загорілися, вони ті роботи мені носили, шили, вишивали, малювали, фотографували", - зазначила класний керівник 3-го класу, Наталія Вусик.
"Зі мною шила мама. Ми брали спеціальну тканину і мама зашивала мішечки, а я їй допомагав. Я до школи їх буду брати і там я буду брати пенал, олівці і ще їх буду брати в магазині для всяких продуктів", - розповів третьокласник, Максим.
"Тут намальований корабель, пливе по річці, тут намальована машина. Я буду комусь дарувати. Я їх використовувати буду, класти туда олівці, фломастери, ручки", - наголосив третьокласник, Володимир.
Малечі в основному допомагали дорослі, як от Насті - бабуся.
"Мене бабуся вчила як шити їх і я нашила 15 мішечків, а бабуся потім ще 3 і я їй допомагала", - зізналась третьокласниця Анастасія.
"Ходимо тільки з такими мішечками, ми торбинки целофанові не використовуємо. Продукти збираємо туди, овочі кладемо. Ну і вона старалася допомогти пошити ці мішечки.Пороздавала, подарувала", - зазначила львів'янка, Дарія.
Конкурс в межах всеукраїнського проєкту “Мішечок” проводять уже вдруге. Однак цілі залишаються незмінні.
"Основна мета - це користуватися багаторазовим. Тобто відмовитися від поліетилену, який дуже величезну шкоду робить довкіллю і користуватися багаторазовим. А друга підціль така - це давати речам друге життя. Бо майже 90% мішечків шилися вже зі старого одягу, з простирадла, з штор", - розповіла президентка міжнародного молодіжного руху "School Recycling World", Юлія Мархель.
Отож, ціль досягнуто, а переможці отримали свій бажаний приз - принтер для сублімаційного друку. Та навіть уже придумали його застосунок.
"В першу чергу ми хочемо оскільки мішечки хочемо подарувати школярам з потребуючих верств, тобто нашим школярам. Разом із канцтоварами на перше вересня. Ми хочемо зробити якийсь свій логотип нанести. Тобто ми туди використаємо. Ми зробимо якісь свої чашечки, в нас ідея зробити якісь футболки”, - додала координаторка конкурсу, Ірина Перскова.
Окрім того, шкільна спільнота збирається популяризувати багаторазові екоторбинки загалу. Кажуть: скоріш за все організують акцію, де роздаватимуть перехожим виготовлені власноруч мішечки.