Що думають діти про війну в Україні та як донести інформацію до малечі правильно? (відео)
Дитячі жертви війни. Від початку рашистського нападу на нашу Батьківщину загинули щонайменше 112 діток. Понад 140 поранені. Вони не знають про все, що відбувається у нашій державі, проте вони все відчувають. Із сумом у очах та тремтячим голосом говорять маленькі українці про війну.
Війна – це коли одна країна на іншу нападає.
Ну це росія напала без причини на нашу країну. Ми їх виграємо і вони більше не будуть на нас нападати.
Тому, що це погано.
На мою думку путін трохи чокнутий.
Хочу, щоб скоро закінчилася. Дуже погано: люди страждають. Багато-хто без їжі в підвалах сидять, людям погано, вмирають багато людей. Погано дуже.
Війна-це злість. Чия це злість? Ну зараз це зло росіян, і звичайно в тому числі путіна.
Це капець. Я спати не можу.
Психологиня Лариса Дідковська каже: щоб максимально правильно донести малечі інформацію про війну та небезпеку, потрібно зберігати спокій та пояснювати дитині речі її мовою.
Ми кажем - так, це реальність. І пояснюємо, як ця реальність виглядає, але на мові дитини. Тобто, якщо дитині 3-4 рочки – це одні слова, які вона може зрозуміти. Якщо це підліток - це інші слова. І рівно так само делегується відповідальність: там, де дитина зовсім маленька, повна відповідальність за її безпеку звичайно ж на дорослих. Там, де дитина трохи вже старша, самопорадна, автономніша, там їй делегується частина відповідальності зі її безпеку. Тому маленьким діткам кажуть про те, що я з тобою поряд, я про тебе подбаю, - пояснює психологиня Лариса Дідковська.
До слова, щоб дитинка пережила тривожні події спокійніше, варто взяти улюблену іграшку чи річ. Тоді малеча буде мати доказ того, що поряд є щось із звичного та безпечного життя.
Підтримай правду тут: https://www.patreon.com/pravdatutlviv
https://pravdatutnews.com/lviv/2022/02/19/13052-u-lvovi-prooperuvaly-divchynku-yaka-narodylasya-z-6-palchykamy-na
Карина Бовсуновська — pravdatutnews.com