Львів готується до нового навчального року: як виглядає укриття у одній з шкіл міста? (відео)
Облаштування укриттів та змішаний формат – до нового навчального року готуються освітяни Львова.
Це – міська середня загальноосвітня школа №3. Обов’язкова новація – на кожній стіні – стрілочка, що веде в укриття. Так ще донедавна виглядали тутешні напів підвальні приміщення. Нині ж усі вікна закладені мішками з піском, наявні три виходи, у кімнатах провели косметичний ремонт.
За словами директора школи Віктора Давнюка, в укритті не вистачало місць для сидіння. Тож освітяни згадали про старі парти, які вони замінили на нові на вимогу НУШ, і дали їм «друге життя».
Наші працівники просто ці парти переробили під лавки. І відповідно це не будуть просто лавки, на лавках ще будуть подушки тому, що ми маємо подушки. Оскільки в нас в школі жили ВПО. Червоний Хрест нам надав подушки. Діти будуть сидіти на подушках.
Є тут і вогнегасники, і аптечки з мед засобами для понад пів тисячі осіб, і стаціонарний телефон, і навіть аварійне освітлення.
Батарейки нові, мають тримати до 12 годин.
Готується школа не лише до загроз ракетних ударів.
При хімічних атаках маємо зняти верхній одяг і відповідно помити дітей. Відповідно є обладнаний душ. В нас раніше його не було. Ми його обладнали, коли були ВПО для їхнього комфорту. Так само маємо бойлер, умивальники. Пральну машину для того, щоб випрати речі.
Загалом у школі – 520 учнів. Укриття ж вміщає меншу кількість осіб – 420. Відтак не всі школярі зможуть здобувати освіту очно.
Ми будемо приймати таке рішення, що 1 – 5 класи, а це є класи, що навчаються за Новою Українською Школою, будуть обов’язково перебувати в приміщенні школи 5 разів на тиждень з пн – по пт. Інші класи (з 6 по 11) для них буде організована змішана форма навчання і вони будуть навчатися згідно з графіком, — пояснює директор СЗШ №3 Віктор Давнюк.
На фінальне облаштування приміщення, яке слугуватиме як укриття залишився тиждень. Також днями у школі планують провести збори для всіх вчителів і батьків учнів.
Батьки будуть спускатися в укриття, дивитися, в яких умовах перебуватиме їхня дитина, коли буде сигнал повітряної тривоги і прийматимуть остаточні рішення – чи їм бажано обирати дистанційну форму навчання, онлайн навчання чи це буде очне навчання в межах нашої школи, — каже Віктор Давнюк.
А для школярів, які залишаться за кордоном, керівництво школи запропонує або дистанційну, або сімейну форму навчання. Загалом ж у Львівській МТГ – 127 шкіл.
Були створені комісії, які близько 2 місяців тому обстежили повністю всі навчальні заклади. До складу входили і представники ДСНС, і працівники інших структур… адже освіта сама не може визначити, чи це приміщення придатне чи ні. Кожна школа отримала рекомендації, що потрібно поправити, що потрібно доробити, — розповідає керівник управління освіти Львівської міськради Андрій Закалюк.
Лише 16 шкіл Львова не мають укриттів. Учні й працівники таких за потреби користуватимуться укриття, що є поряд з їхнім навчальним закладом.
Карина Бовсуновська — pravdatutnews.com