ЄС погодив препарат для лікування хвороби Альцгеймера

ЄС погодив препарат для лікування хвороби Альцгеймера
Також препарат схвалили в Японії, Китаї і Великій Британії

15 квітня Європейська комісія надала дозвіл на застосування препарату Leqembi, який призначений для боротьби з легкими когнітивними розладами на ранній стадії хвороби Альцгеймера.

Про це повідомляє Reuters.

Препарат Leqembi, розроблений компаніями Eisai та Biogen, став першим засобом, схваленим у ЄС, який впливає на одну з основних причин розвитку хвороби Альцгеймера. Регулятори почали розглядати його ще у січні 2023 року.

Відтепер Leqembi можна використовувати для лікування пацієнтів з однією або жодною копією гена ApoE4, у мозку яких зафіксовано скупчення бета-амілоїду — білка, що свідчить про початкову стадію Альцгеймера.

У США цей препарат дозволено також для людей з двома копіями гена, однак вони мають проходити регулярне МРТ-обстеження для контролю можливих набряків мозку.

Для порівняння, альтернативний препарат від компанії Eli Lilly був відхилений у березні через недостатню ефективність та серйозні ризики для здоров’я.

Керівниця напряму розробок у Biogen Прія Сінгал підкреслила, що компанія спільно з Eisai прагне якнайшвидше забезпечити доступ до лікування пацієнтам у Європі. Аналітик William Blair Майлс Мінтер прогнозує, що у 2030-х роках продажі Leqembi можуть перевищити 900 мільйонів доларів.

Також препарат схвалили в Японії, Китаї і Великій Британії.

Нагадаємо, Використання інтернету та телефонів пов’язали зі зниженим ризиком деменції у старшому віці

Ростислав Шваник - pravdatutnews.com

Читайте також
Речовина з розмарину та шавлії допомогла мишам при хворобі Альцгеймера Речовина з розмарину та шавлії допомогла мишам при хворобі Альцгеймера
Науковці з’ясували, що карнозова кислота, яка міститься в розмарині та шавлії, може зменшувати нейродегенеративні процеси, характерні для хвороби Альцгеймера
У США створили протизаплідні пігулки для чоловіків із високою ефективністю У США створили протизаплідні пігулки для чоловіків із високою ефективністю
Тестування на мишах показало ефективність на 99%
Load next