Культурна столиця України: музеї Львова, які неодмінно варто відвідати (відео)

Культурна столиця України: музеї Львова, які неодмінно варто відвідати (відео)
Культурна столиця, а відтак і місце, де зосереджено чимало пам’яток, об’єктів та різноманітних локацій. Усе це про Львів, де лише в межах міста можна відвідати десятки кардинально різних галерей, сховищ, експозицій.

Щоб обійти усі музеї Львова одного дня не вистачить, адже місто налічує понад 40 таких мистецьких закладів. Щоб обійти усі музеї Львова Вам знадобиться далеко не один день, це уже не кажучи про усю область. Тож й не дивно, що місто Лева гордо носить звання культурної столиці.  

"Справжньою перлиною центру міста є ось це підземелля. Тут можна познайомитись з історією міста та гарнізонного храму від княжих часів і до сьогодення", - зазначила журналістка телеканалу ПравдаТУТ Львів, Марічка Драбич.

"Те що над нами це є храмова частина вона є датована 17 століттям. А те що знаходиться під нами взагалі деякими археологами датується 14-15 ст. Відповідно ми маємо таку нагоду бачити можливо хай і стіни і якісь інші такі предмети автентичні речі середньовічного Львова, що є фактично для міста в певному сенсі унікально", - зазначив керівник музею "Підземелля Гарнізонного храму св. апп. Петра і Павла", Олег Друздєв.  

Християнські реліквії, саркофаг, пам'ятки сьогодення та макети – у підземеллі храму справді можна побачити цілу історію міста, до того ж у різні часи.  

"Тут можна побачити вже звичні для нас об'єкти, однак не під звичним кутом. Ну, наприклад, пл.Ринок, другий варіант Ратуші. Тут в нас Латинський кафедральний собор, ще його автентичний, зауважте якого кольору дах, теж цікавий такий момент є", - додав керівник.

А ще тут пишаються експозицією історії самого храму. Від довоєнних фото - до медалей та відзнак.  Наступним львівським музеєм про який варто розповісти - є Музей міста. 

"Ми сьогодні говоримо в лабораторії дитинства про дитинство. Ми як і завжди записуємо спогади з дитинства і додатково ми стрибаємо в резинки і варимо льодяники. Такі точки діалогу між батьками і дітьми. Ми хочемо, щоби батьки розповідали дітям про свій досвід дитинства. Що в ньому було позитивного, що в ньому було небезпечного", - повідомила працівниця "Музею міста", Світлана Тимків.

Відтак цукор, вода та трішки лимонної кислоти. Розігріваємо на вогні, доводимо до золотавого кольору і заливає у форми.  І ось готовий присмак дитинства - власноруч зроблений льодяник.  

"Якщо ви запитаєте, що незвичного та цікавого варто побачити у Львові, однозначно у цьому списку буде Музей скла. Унікальний в своєму роді, адже присвячений історії скла", -  розповіла журналістка телеканалу ПравдаТУТ Львів, Марічка Драбич.

"Це ми називаємо білою залою. Ми тут зазвичай змінюємо наші експонати. Зараз в даний час роботи нашої львівського майстра, викладача до речі Львівської академії мистецтв, художника, скляра Людмили Литвин", - наголосила консультантка "Музею скла", Іванна Луб.

В музеї скла й справді можна побачити експонати різних часів - виготовлених за різними технологіями. Одним 500-600 років, тоді як поряд є роботи наших сучасників. Та все ж справжнє захоплення поціновувачів викликають саме раритетні вироби зі скла.  Побачити тут можна і роботи майстрів наших заводів.  

"Еволюція пожежної техніки чи найрізноманітніше приладдя рятувальників. Тут, у музей історії пожежництва, можна усе це побачити на власні очі", - зазначила журналістка телеканалу ПравдаТУТ Львів, Марічка Драбич.

Від старовинної до сучасної техніки, яку в різні часи використовували рятувальники. Світлини, історичні факти та речі, що вціліли навіть після найстрашніших пожеж - усе це тут колекціонують іще з 86-го року.  

"Перший зал розповідає про етапи розвитку і встановлення пожежної справи у Львові і на Західній Україні. Другий зал висвітлює пожежно-рятувальну діяльність, а третій зал присвяченій пам'яті Чорнобильській катастрофі". - розповіла екскурсовод "Музею історії пожежництва", Людмила Уманська.

Музей відкритий 5 днів на тиждень, тож кожен охочий може в деталях дізнатися історію рятувальної служби. Та справжньою перлиною музею є ось ця майже столітня пожежна карета. 

"Звичайно запрягалися коні, тут сидів пожежний, фірман, який керував кіньми. Також звичайно сигнал, дзвони і така труба. Складався він з пожежної помпи чи насосу", - додала екскурсовод. 

А позаду прямувала карета з бочкою води, - розповідає екскурсовод. І саме у такий спосіб вогнеборці прямували на виклик.  

Відтак, кожен із музеїв готовий розповісти та поділися чимось цікавим та неординарним. Тож завжди тримає відчиненими свої двері для відвідувачів. Будь це тиждень, присвячений Міжнародному дню музеїв чи будь-який інший час.  

 

Читайте також
У львівському музеї народної архітектури та побуту відбулася унікальна виставка нашого краю (відео) У львівському музеї народної архітектури та побуту відбулася унікальна виставка нашого краю (відео)
Цілий культурний пласт історії нашого краю можна побачити на виставці, організованою музеєм народної архітектури й побуту у Львові.
До дня незалежності у Львові запрацювала виставка під назвою "Символи незалежності" До дня незалежності у Львові запрацювала виставка під назвою "Символи незалежності"
Від справжньої стрілецької зброї до особистих речей відомих політиків. У Львівському історичному музеї запрацювала виставка під назвою "Символи незалежності". У експозиції представлені понад 200 пам’яток з 25-ти фондових збірок, серед яких чимало унікальних атрибутів.
Львівський музей етнографії та художнього промислу відкрив залу з весільними обрядами наших пращурів (відео) Львівський музей етнографії та художнього промислу відкрив залу з весільними обрядами наших пращурів (відео)
У Львівському музеї етнографії та художнього промислу відкрили нову залу, де відвідувачі зможуть ближче ознайомитися з весільними обрядами наших пращурів.
Loading...
Load next