Українські спецпризначенці врятували у захопленому "Талібаном" Кабулі понад 700 людей (відео)
Українські військові спецпризначенці за два тижні у захопленій столиці Афганістану - Кабулі, врятували життя понад 700 людей. Так, бійці української розвідки робили те, на що не наважувались місії інших країн. Зокрема, Головне управління розвідки Міноборони опублікувало відео операції українських героїв з евакуації людей з захопленої талібами столиці Кабулу, яку провели спецпризначенці ГУР.
Однак, саме таких підхід до евакуації мирних жителів дозволив знайти та забрати максимально можливу кількість узгоджених на евакуацію людей. Так, аби безпечно забрати людей з евакуаційного списку спецпризначенці ГУР піддавали себе величезному ризику – пішки виходили за межі захищеного периметра аеропорту.
Незважаючи на те, що Україна не мала свого миротворчого контингенту в Афганістані нам вдалося досягнути приголомшеного результату — Україна посіла 8 місце за кількістю евакуйованих осіб серед Європейських країн — евакуйовано понад 700 осіб, - йдеться у повідомленні.
Окрім цього, українські пілоти працювали в умовах постійної загрози обстрілу під час зльоту: "Евакуйовані люди були приголомшені тим, що українські спецпризначенці пішли на особистий ризик, щоб врятувати цивільне населення!".
Також у розвідці Міноборони додали, що не розуміють, як саме і кого евакуювали військові Росії. Адже ні в аеропорту, ні довкола їх абсолютно не було видно. Тим часом Україна довела, що не кидає ні своїх громадян, ні іноземців, які потрапили у біду.
Нагадаємо, що раніше український спецназ врятував у Кабулі афганців з Канади. Військові вийшли з аеропорту Кабула до самого міста, щоб супроводжувати мікроавтобуси з людьми. Так, Україна евакуювала 19 афганських перекладачів, які співпрацювали з The Globe and Mail. Канада погодилася прийняти до себе цих людей, але за умови, що вони зможуть самостійно виїхати з Афганістану до третіх країн.
Зокрема, своїх громадян з захопленого Афганістану почали евакуйовувати багато іноземних держав, серед яких були США, Велика Британія, Туреччина, Іспанія, Данія, а також й Україна, яка за даними МЗС після загострення ситуації в Афганістані в середині серпня вивезла шістьма евакуаційними літаками, 650 осіб. Це громадяни України, українці афганського походження та їхні сім’ї, іноземці, афганці, які вже встигли попросити в України статус біженця та іноземні журналісти, яким загрожує найбільша небезпека. Зокрема, серед репортерів є працівники таких міжнародних видань, як Globe and Mail, WSJ, USA Today, Stars and Stripes.