Знову поставили світ перед загрозою: сьогодні 36-та річниця катастрофи на Чорнобильській АЕС
Сьогодні в усьому світі відзначають Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф. 36 років тому відбулася найстрашніша техногенна катастрофа в історії людства – аварія на Чорнобильській АЕС.
Тисячі людей загинули внаслідок катастрофи та опромінення. Мільйони мали й нині мають проблеми зі здоров’ям, які напряму пов’язують із впливом радіації. Про це пише HiTechExpert.
Пам’ятаючи ці страшні наслідки, весь світ цього року з острахом спостерігав за діями російської армії, яка захопила Чорнобильську АЕС. Адже всі розуміли, що кремлівська влада у своєму кривавому божевіллі не шкодує своїх військових, які дихали радіоактивним пилом і копали шанці в рудому лісі. Так само вона не шкодуватиме мільйонів потенційних жертв нової катастрофи.
Персонал ЧАЕС працював під дулами ворожих танків та автоматів. Найгіршого сценарію вдалося уникнути, аж поки станція не повернулася під контроль українських захисників.
Але «ядерний тероризм» з боку росії досі триває. Вони продовжують запускати крилаті ракети над українськими АЕС.
Чорнобильську АЕС російські війська захопили 24 лютого, Запорізьку АЕС – 4 березня. 16 квітня крилаті ракети пролетіли зовсім по-над Південноукраїнською АЕС, 25 квітня – по-над Хмельницькою, сьогодні – по-над Запорізькою атомною станцією. А ще були обстріли підкритичної ядерної установки «Джерело нейтронів» у Харкові, – каже керівник ДП «НАЕК «Енергоатом» Петр Котін. – Найбільша АЕС Європи – Запорізька – стала ще й першою у світі атомною станцією, яку обстрілювали із танків! Першою, де сотні озброєних військових країни-агресора підривали бойові снаряди. А потім фактично влаштували військову базу – з купою важкої техніки, складами боєприпасів, мінуванням території.
Російські збройні сили здійснили цинічне та жорстоке військове вторгнення з подальшим захопленням території зони відчуження та промислового майданчика Чорнобильської АЕС. Захоплення Чорнобильської атомної електростанції та окупація найбільшої в Європі Запорізької АЕС вкотре поставили світ перед загрозою ядерної катастрофи. Ця небезпека все ще залишається реальною через невпорядковані ракетні обстріли та бомбардування, до яких вдається країна-агресор на території України, – наголошується в коментарі МЗС України.
Пам’ятаємо Героїв, які жертвували своїм життям і здоров’ям під час ліквідації аварії на ЧАЕС! Дякуємо тим, хто дбає про безпеку на АЕС зараз!
Нагадаємо, раніше Монастирський розповів про перебування рашистів в Чорнобилі.
Карина Бовсуновська — pravdatutnews.com