Вирощують у Перу, Еквадорі та Болівії: науковці з Сумщини зареєстрували вітчизняний сорт кіноа (фото)

Вирощують у Перу, Еквадорі та Болівії: науковці з Сумщини зареєстрували вітчизняний сорт кіноа (фото)

Перший вітчизняний сорт кіноа запатентували вчені Сумського національного аграрного університету. Цю культуру традиційно вирощують у Перу, Еквадорі та Болівії.

Група науковців на чолі з завідувачем кафедри рослинництва СНАУ Володимиром Троценко змогли “приручити” цю не характерну для України рослину та зареєструвати адаптований до наших кліматичних умов сорт Квартет. Про це повідомляє проректор з наукової роботи Сумського національного аграрного університету Юрій Данько на свої сторінці у Facebook.

У цієї культури є ще одна назва — золото інків. Вони вважали, що кіноа допомагає воїнам стати витривалішими. Сьогодні кіноа найчастіше вживають люди з непереносністю глютену, вегетаріанці, спортсмени та ті хто намагається схуднути. Також дієтологи радять вживати кашу кіноа людям з цукровим діабетом, хворобами серцево-судинної системи або ожирінням. 

Сподіваємося, що найближчим часом ця культура селекції СНАУ займе чільне місце у сівозміні на полях місцевих аграріїв, а каша з кіноа – в раціонах наших захисників.

Нагадаємо, раніше у США дозволили використовувати Starlink на кораблях, літаках і вантажівках.

Карина Бовсуновська — pravdatutnews.com

Читайте також
Відеоблогер Івангай звинуватив Дудя у вилученні з інтерв'ю слів про Україну та Голодомор, - відповідь Дудя Відеоблогер Івангай звинуватив Дудя у вилученні з інтерв'ю слів про Україну та Голодомор, - відповідь Дудя
Нещодавно український відеоблогер-мільйонник Іван Рудський, більш відомий під псевдонімом "Івангай", дав інтерв'ю відомому російському журналісту Юрію Дудю. Однак, він вирізав важливий меседж, де блогер розповідав про Україну і своє ставлення до російсько-української війни.
Loading...
Load next