У Нідерландах частині українських біженців дозволили залишитися тільки до весни

У Нідерландах частині українських біженців дозволили залишитися тільки до весни

У Нідерландах біженцям, які мали тимчасову посвідку на проживання в Україні, суд дозволив залишатися у країні лише до 4 березня 2024 року.

Про це пише dutchnews.nl.

Суд скасував рішення міністра юстиції Еріка ван дер Бурга про позбавлення прав на проживання та пільги для біженців без українського громадянства, яке той видав у вересні минулого року. Урядовець має повернутися до попередніх інструкцій, які надавали людям, які проживали в Україні за посвідками, ті самі права, що й українським громадянам.

Рішення стосується близько 2900 осіб, які переїхали в Україну на роботу чи навчання до повномасштабної війни. Найбільшу групу становлять студенти з таких країн, як Нігерія, Марокко, Танзанія та Індія.

Після повномасштабного вторгнення РФ уряд Нідерландів запропонував біженцям з України спеціальний статус із негайним доступом до роботи, охорони здоров’я та освіти. Також утікачів від війни забезпечують житлом у муніципальних притулках.

У липні 2023 року міністр юстиції скасував цей захід через побоювання, що це робить Нідерланди занадто привабливими для громадян третіх країн.

У своєму рішенні державна рада заявила, що не було правових підстав для того, щоб міністр переніс дату закінчення їхніх прав на вересень 2023 року.

ЄС продовжив захист для українців та іноземців із постійним дозволом на проживання в Україні до 4 березня 2025 року. Але це не стосується людей із тимчасовими посвідками на проживання в Україні, зазначив суд.

Цим біженцям доведеться повернутися в Україну чи до країни свого походження після 4 березня 2024 року або подати заяву про надання притулку (міжнародного захисту) через звичайну систему.

Нагадаємо, Болгарія досі не відправила Україні обіцяні БТР

Андрій Самойленко - pravdatutnews.com

Читайте також
Збірна України прилетіла в Амстердам на матч Євро-2020 з Нідерландами Збірна України прилетіла в Амстердам на матч Євро-2020 з Нідерландами
Українські футболісти на чартерному рейсі приземлились в Амстердамі, де проведуть матч з Нідерландами в рамках футбольного чемпіонату Євро-2020.
"Укрзалізниця" передасть своїх двох ведмедів до зоопарку у Нідерландах "Укрзалізниця" передасть своїх двох ведмедів до зоопарку у Нідерландах
"Укрзалізниця" виявила на балансі одного зі своїх структурних підрозділів у Запоріжжі двох ведмедів. Тепер акціонерне товариство передасть їх зоопарку в Нідерландах.
Loading...
Load next