В Україні 93 компанії фіктивно приховали російських власників, аби обійти заборону
У результаті перевірки, проведеної Опендатаботом, виявилось, що понад 93 українські компанії змінили документи, щоб зберегти доступ до ринку попри обмеження, накладені через російську агресію.
Про це повідомляє Опендатабот.
"Понад 18 тис. компаній в Україні мали російського власника станом на початок повномасштабного вторгнення. 93 компанії за останні пів року фіктивно видалили російських власників попри законодавчу заборону. До травня 2024 року таких бізнесів було 621", - ідеться у повідомленні.
Також зазначається, що найбільша кількість таких компаній зареєстрована у Києві — 47 підприємств (50,5%), на другому місці знаходиться Одеська область з 8 компаніями (8,6%), а на третьому — Полтавська область з 5 компаніями (5,4%).
Щодо діяльності, то домінує оптова торгівля, яку ведуть 19,4% компаній. Також помітний інтерес до операцій з нерухомістю, якими займаються 12,9% підприємств, і будівельних робіт, де працює 9,7% бізнесів.
За доходами, майже половина компаній з російським минулим має річний оборот до 10 млн грн. 12,9% бізнесів генерують дохід від 10 до 100 млн грн, а лише дві компанії змогли перевищити 100 млн грн.
Серед найбільш активних учасників державних тендерів серед таких компаній виділяються: ТОВ «Текстер ЛТД», що брало участь у 7 тендерах на суму 19,6 млн грн, ТОВ «Велесгард» — 1 тендер на 19,3 млн грн, ТОВ «Ера Мобайл» — 37 тендерів на 1,9 млн грн, ТДВ «Брацлав» — 27 тендерів на 1,7 млн грн, а ТОВ «Тепловентмонтаж» — 10 тендерів на 1 млн грн.
Як повідомлялося раніше, після початку повномасштабної війни в Україні діє мораторій на зміну реєстраційних даних у компаніях з російськими власниками, за винятком кількох чітко визначених законом випадків. Зміни власників, які здійснювались незаконно, означають, що російський бізнес продовжує працювати в Україні, обминаючи обмеження.
Опендатабот торік звернувся до Міністерства юстиції України з проханням перевірити такі перереєстрації. За результатами перевірки 600 компаній було проведено лише 10 перевірок, і в 8 випадках реєстраційні дії визнано незаконними.
Нагадаємо, Боксер Ломаченко вклав гроші в ресторан Novikov, який належить російському бізнесмену
Анастасія Князєва - pravdatutnews.com