У Польщі українці мають доступ до медицини на рівні з громадянами країни

У Польщі українці мають доступ до медицини на рівні з громадянами країни

Громадяни України, які вимушено переїхали до Польщі після повномасштабного російського вторгнення, мають доступ до медицини на рівні з її громадянами.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я України.

МОЗ України перебуває у постійній співпраці з польськими колегами, і забезпечення громадян України, які вимушено переїхали до Польщі, у полі постійної уваги обох міністерств.

Отож українці, які знайшли прихисток у Польщі, отримали доступ до медичної допомоги у цій країні на рівні з її громадянами. Для цього потрібно мати закордонний паспорт громадянина України, в якому є позначка про перетин кордону після 24 лютого 2022 року. Якщо перетнули кордон без закордонного паспорта – документ, що підтверджує дату перетину польського кордону польськими службами. Надання медичної допомоги для українців – безоплатне, – ідеться в повідомленні.

Заступник міністра охорони здоров'я Ірина Микичак пояснила, що українцям для доступу до медичної допомоги слід зареєструватися на території Польщі: отримати статус біженця чи тимчасового захисту, а також аналог українського ідентифікаційного номера – PESEL.

Саме цей номер надає українцям доступ до послуг сфери охорони здоров’я на постійній основі, до соціальної допомоги. Процедура отримання PESEL для українців спрощена.

Польща надала українцям безоплатний доступ до медичної допомоги на всіх рівнях: візити до сімейних лікарів, виклик швидкої допомоги, спеціалізована амбулаторна допомога, діагностичні дослідження (за направленням лікаря), лікування у стаціонарі, психіатричне лікування, реабілітація (крім курортів), стоматологічні послуги.

Система сімейних лікарів у Польщі подібна до української: при погіршенні самопочуття та для отримання супроводу пацієнту варто звернутися до сімейного лікаря. Сімейні лікарі опікуються всією родиною. Вони надають консультації, а при потребі направляють до лікарів спеціалізованої медичної допомоги (окулісти, кардіологи, ендокринологи), а також на додаткові діагностичні обстеження, лабораторні дослідження.

У МОЗ нагадали, що в аптеках Польщі діє рецептурний відпуск більшості медичних препаратів. Рецепт можна отримати у сімейного лікаря або фахівця вузької спеціальності.

Окремо Микичак наголосила на важливості проведення профілактичних щеплень.

Зробити необхідне щеплення дитині можна у сімейного лікаря. Знайти медичний заклад, де працює сімейний лікар, можна за номером безоплатної цілодобової гарячої лінії: 800 190 590. Знайти лікаря чи пункт вакцинації можна, зателефонувавши на номер: 800 190 590.

Як зауважила Микичак, вагітні українки, які перетнули кордон з Польщею після 24 лютого, мають право на безоплатне ведення вагітності, пологи і догляд за новонародженими у польських медичних закладах, які уклали контракт з NFZ (Національним фондом охорони здоров’я). Для цього потрібно стати на облік в акушерсько-гінекологічну амбулаторію.

Більше інформації про те, як українцям отримати медичну допомогу у Польщі, а також в інших країнах, на сайті МОЗ.

Нагадаємо, раніше на Львівщині підписали угоду про участь України у європейській програмі EU4HEALTH.

Карина Бовсуновська — pravdatutnews.com

 307
 
Loading...
Load next