Глобальні інфекційні ризики 2025: п'ять захворювань

Глобальні інфекційні ризики 2025: п'ять захворювань
Світ стоїть перед новими інфекційними ризиками у 2025 році. Це стосується як вже відомих хвороб, які повертаються через зниження рівня вакцинації, так і нових загроз, як-от метапневмовірус

Світ стоїть перед новими інфекційними ризиками у 2025 році. Це стосується як вже відомих хвороб, які повертаються через зниження рівня вакцинації, так і нових загроз, як-от метапневмовірус (HMPV), виявлений у Китаї. Виділили п’ять інфекцій, які можуть привернути особливу увагу цього року.

Про це повідомляє Центр громадського моніторингу та контролю

Пташиний грип H5N1

Вірус поширюється серед птахів і навіть ссавців, включаючи котів і худобу. Наразі випадки зараження людей в Україні не зафіксовані, але в США у 2025 році зареєстровано вже 66 інфікованих. Хоча передача вірусу між людьми поки не підтверджена, мутації можуть змінити ситуацію. Поширення вірусу загрожує як здоров’ю, так і економіці через можливий дефіцит продовольства.

Кір

Захворюваність на кір різко зросла через низький рівень вакцинації. В Україні у 2024 році було зареєстровано 212 випадків — у п’ять разів більше, ніж у 2023. Кір залишається однією з найбільш заразних хвороб, що передається повітряно-краплинним шляхом.

Поліомієліт

Вірус, що може спричинити параліч, досі поширений у світі. В Україні вакцинація залишається на недостатньому рівні, що створює ризики. Востаннє спалах поліомієліту фіксували у 2021 році.

Віспа мавп

Ця вірусна інфекція переважно поширюється в Центральній та Західній Африці, але випадки фіксувалися й у інших регіонах, зокрема в Україні у 2022 році. Хвороба передається через тісний контакт і має симптоми, схожі на віспу, включаючи гарячку та висип.

Хвороба X

Умовна назва для майбутнього патогену, який може спричинити пандемію. Експерти ВООЗ попереджають: підготовка до наступної пандемії є обов’язковою, адже питання лише в часі.

Фахівці наголошують, що постійний моніторинг, своєчасна вакцинація та міжнародна співпраця — це ключові заходи для протидії новим і старим інфекційним викликам.

Нагадаємо, Метапневмовірус: Спалах у Китаї не загрожує Україні, але слід бути пильними

Олена Стебніцька - pravdatutnews.com

Читайте також
Смерть українця після щеплення Pfizer: медики назвали попередню причину Смерть українця після щеплення Pfizer: медики назвали попередню причину
Невдовзі після вакцинації проти COVID-19 помер 47-річний мешканець Вінницької області. Відомо, що за чотири години до смерті він отримав щеплення вакциною Pfizer.
Україна без вакцини: Індія образилась і припинила постачання прерапату від Covid
Індійський виробник вакцини AstraZeneca вирішив уповільнити й може відкласти взагалі постачання препарату в Україну.
Перша партія вакцини CoronaVac вже в Україні
Вчора ввечері, 25 березня, в аеропорту "Бориспіль" приземлився літак, який привіз в Україну першу партію китайської вакцини CoronaVac, виробництва китайської компанії Sinovac Biotech.
Loading...
Load next