Апеляція підтвердила рішення про конфіскацію прибутків Киви, отриманих за жомову яму
Про це інформує Transparency International, у zn,ua.
Зазначається, що у рамках апеляційного оскарження Кива просив суд викликати свідків, провести експертизу та отримати проєктну документацію щодо жомової ями. Це клопотання суд залишив без задоволення.
Після дебатів суддя прийняв рішення залишити апеляційну скаргу без задоволення.
Нагадаємо, 13 серпня Вищий антикорупційний суд конфіскував прибутки Іллі Киви від оренди жомової ями. Суд задовольнив позовну заяву САП та стягнув 1 млн 252 тисячі грн доходу, який отримав Ілля Кива за здачу в оренду цієї нерухомості.
CАП наполягала, що депутат, не бувши власником цієї жомової ями, одержав 1,25 млн грн необґрунтованих активів від передачі її оренду фіктивному суб'єкту господарювання.
Сам Кива вважав цю нерухомістю своєю ще з 2007 року, через що подав позов до зареєстрованої власниці жомової ями Юлії Павелко — мовляв, та її придбала незаконно. Однак ВАКС не взяв до уваги цей факт.
Справа Киви є першою щодо визнання активів необґрунтованими та їхнє стягнення в дохід держави, більш відоме як цивільна конфіскація. Це новий механізм, запроваджений в Україні наприкінці 2019 року. Аби конфіскувати майно шляхом цивільної конфіскації, потрібно довести неправомірність набуття права власності на активи.
У Бабель зазаначають наступну інформацію:
Адвокати також заявили, що вартість ями в кілька десятків разів вища через підземне сховище. Але чомусь у договорі оренди жомової ями, який підписував Кива, немає жодних згадок про будь-які підземні сховища чи резервуари, а орендар взагалі не займається переробкою нафтопродуктів, — повідомили активісти.
Зрештою судді залишили клопотання без задоволення і підтримали рішення першої інстанції.
Це перший мільйон, який Україна отримає в бюджет за допомогою інструмента цивільної конфіскації необґрунтованих активів, — підкреслили в ЦПК.
13 серпня Вищий антикорупційний суд конфіскував у Іллі Киви 1,2 мільйона гривеньСАП хоче конфіскувати у Киви 1,2 мільйона за жомову яму. У декларації за 2020 рік вона зникла — це прибутки від жомової ями.
У липні 2020 року журналісти-розслідувачі повідомили, що Кива у своїй декларації написав, що отримав 1,2 мільйона гривень за рік, здаючи в оренду жомову яму в Полтавській області. Яму орендувала фіктивна фірма «Компанія «Сіквел». Її представниця відмовилася пояснювати причину оренди зарослої бурʼяном ями. Згодом Кива продав яму іншій фірмі — «Укрзвʼязокмонтаж», в якій сам колись був директором і головним бухгалтером. Сума продажу невідома.
Журналістам Кива заявив, що особисто не веде справи, повʼязані з ямою, і нікому її не продавав. Він припустив, що її взагалі «рейдернули». Уже в січні 2021 року журналісти Bihus.Info з’ясували, що фірму, яка заплатила Киві 1,2 мільйона за оренду ями, заснував мешканець «ЛНР». Її печатку знайшли під час спецоперації СБУ з викриття конвертаційного центру.
Ярина Самарик - pravdatutnews.com