МАГАТЕ: обстріл ЗАЕС завдав шкоди станції, але радіація в нормі

МАГАТЕ: обстріл ЗАЕС завдав шкоди станції, але радіація в нормі

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі заявив, що Україна повідомила Міжнародне агентство з атомної енергії, що російський обстріл 6 серпня поблизу сухого сховища відпрацьованого ядерного палива на Запорізькій АЕС завдав певної шкоди, але радіація в нормі. Йдеться у заяві Гроссі на сайті МАГАТЕ.

На основі інформації, наданої Україною, експерти МАГАТЕ оцінили відсутність безпосередньої загрози ядерній безпеці внаслідок суботнього інциденту, - каже Гроссі.

В МАГАТЕ зазначили, що російський обстріл 6 серпня пошкодив зовнішню систему електропостачання станції, стіни, дах і вікна в зоні сховища відпрацьованого ядерного палива і кабелі зв'язку, які є частиною його системи радіаційного контролю, що може вплинути на роботу трьох датчиків.  

Також отримав поранення український охоронець ЗАЕС. Але при цьому видимих ​​пошкоджень контейнерів з відпрацьованим ядерним паливом чи захисного периметра об'єкта не було.

Водночас у МАГАТЕ підкреслили, що російські обстріли 5 та 6 серпня порушили практично всі сім незамінних компонентів ядерної безпеки на ЗАЕС – включно з тими, що стосуються фізичної цілісності атомної електростанції, функціонування систем безпеки та захисту, персоналу і зовнішніх джерел живлення.

Гроссі повторив, що серйозно стурбований ситуацією на ЗАЕС, і додав, що будь-які військові дії, які загрожують ядерній безпеці, повинні бути припинені.

Він також наголосив на необхідності якнайшвидшого прибуття на станцію експертної місії МАГАТЕ, щоб допомогти стабілізувати ситуацію з ядерною безпекою.

Нагадаємо, що кремль не звинувачує Україну у вибухах в Криму, бо тоді визнає неефективність своєї ППО - ISW.

Злата Новосельськаpravdatutnews.com

 41
 
Читайте також
План евакуації населення готовий, – Старух про загрозу для людей через обстріли ЗАЕС План евакуації населення готовий, – Старух про загрозу для людей через обстріли ЗАЕС
Росіяни обстрілюють Запорізьку АЕС, а влада попереджає про ймовірну ядерну загрозу. Вже підготували план евакуації населення.
Loading...
Load next