Риба чи м’ясо: що обрати для стрункої фігури та здоров'я

Риба чи м’ясо: що обрати для стрункої фігури та здоров'я
Що обрати для здорового харчування: м'ясо чи рибу? Це питання давно хвилює тих, хто дбає про своє самопочуття та планує раціон відповідально.

Нове дослідження Шведського інституту RISE, опубліковане в журналі Communications Earth & Environment, проливає світло на переваги морепродуктів у порівнянні з м'ясом.

Згідно з аналізом 41 продукту, проведеним на основі даних зі Швейцарії, Японії, Канади та баз ООН, риба не тільки містить більше білка, ніж курятина, яловичина чи свинина, а й є цінним джерелом жирних кислот омега-3. Найкориснішими виявились: дика горбуша, нерка, сардини, оселедець, анчоуси, мідії та устриці.

Крім користі для здоров'я, морепродукти мають нижчий вміст жиру (до 12%), у той час як м'ясо може містити до 30%. Це робить рибу кращим вибором для тих, хто прагне скинути вагу або підтримувати форму.

За словами іспанського професора Еміліо Мартінеса (Університет Гранади), риба містить важливі мікроелементи — селен і йод, які необхідні для організму і не виробляються самостійно. Також на користь риби свідчить її менший вуглецевий слід, що робить її екологічно вигіднішою.

Для дітей особливо корисні короп і тілапія (вміст вітаміну D), а також риба-сабля — джерело омеги-3. Попри це, люди часто споживають менше риби, ніж рекомендується. Міністерство споживчої політики Іспанії радить вживати щонайменше три порції на тиждень.

Причина низького споживання — ціна. М'ясо зазвичай дешевше, тож дослідники пропонують заморожувати морепродукти безпосередньо у місцях вилову — це може зробити продукт доступнішим.

Нагадаємо, топ-5 способів легко схуднути без дієт і виснажливих тренувань

Юлія Педюк - pravdatutnews.com

Читайте також
Забруднення повітря спричинило зростання випадків раку легень серед некурців, - дослідження Забруднення повітря спричинило зростання випадків раку легень серед некурців, - дослідження
Забруднення повітря стало вагомим фактором розвитку раку легень серед людей, які ніколи не курили. Цей вид онкології нині є п’ятою за поширеністю причиною смертності від раку
Розлад харчової поведінки у дітей: симптоми та наслідки Розлад харчової поведінки у дітей: симптоми та наслідки
Захворювання може завдавати серйозної шкоди серцево-судинній, шлунково-кишковій, ендокринній та іншим системам
Loading...
Load next